VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

3-4 malé balíčky dětských piškotů, 750 g nastrouhaných oloupaných jablek, 150 ml vody, 2 balíčky vanilkového pudinku, 150 g krupicového cukru.

Rum nebo šťáva z kompotu (meruňkový, broskvový, ananasový), asi 2 lžíce brusinkového kompotu, hrst sušených brusinek, 200 ml smetany ke šlehání, 1 rovná lžíce moučkového cukru.

 

Jablkový dort s brusinkami

Postup:

Nastrouhaná jablka prosypeme cukrem a rozvaříme. Přidáme pudink rozmíchaný ve vodě a za stálého míchání povaříme do zhoustnutí. Směs necháme za občasného míchání vychladnout. Na dno dortové formy rozložíme dětské piškoty, postříkáme je rumem nebo ovocnou šťávou a potřeme jablečnou nádivkou, opět rozložíme piškoty a pokračujeme stejným způsobem, až je forma plná. Na prostřední vrstvu piškotů dáme lžičkou po obvodu malé hromádky brusinkového kompotu. Poslední vrstva musí být piškoty, které už nevlhčíme rumem ani šťávou. Korpus uložíme do chladna a necháme 1 - 2 dny rozležet. Potom dort vyklopíme na rovný talíř a ozdobíme hustě ušlehanou smetanou a sušenými brusinkami. Podáváme vychlazený.

 

Jablkový dort s brusinkami