VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 5 žloutků, 100 g krupicového cukru, 150 g strouhaných vlašských ořechů, 250 g polohrubé mouky, 1 balíček prášku do pečiva, 100 g rozpuštěného másla, 1 malý kelímek smetany, 5 lžic rumu, 5 bílků, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 1 vrchovatá lžíce kakaa.

Ostatní: Máslo na vymazání a strouhané ořechy na vysypání formy, moučkový cukr na posypání upečeného věnce.

 

Postup:

Formu na věnec vymažeme máslem, vysypeme strouhanými ořechy a uložíme do chladničky. Prosátou mouku smícháme s práškem do pečiva a strouhanými ořechy.

Žloutky ušleháme s moučkovým cukrem do světlejší husté pěny. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a zašleháme do něj vanilkový cukr. Do žloutkové hmoty pak střídavě po troškách vmícháme sypkou směs, smetanu s rumem, rozpuštěné zchladlé máslo a sníh z bílků. Umícháme polotekuté těsto, asi třetinu oddělíme a přimícháme do něj kakao (podle potřeby můžeme trochu zředit rumem). Na dno připravené formy rozetřeme polovinu světlého těsta, na ně rozdělíme tmavé těsto a překryjeme je zbytkem světlého těsta. Můžeme opatrně promíchat špejlí. Věnec pečeme v troubě vyhřáté na 150-160°C po dobu asi 45 minut. Upečený věnec (zkusíme špejlí) necháme 10 minut vydýchat ve formě, pak jej překlopíme na kuchyňskou mřížku a po vychladnutí přendáme na rovný talíř, pocukrujeme a nakrájíme.