VYHLEDÁVÁNÍ

Zajímavé stránky

Česká krajina
Můj další projekt - blog, kam postupně přidávám snímky nafocené během návštěv různých míst naší republiky.

 

5 třebíčských fotografů
Prezentace tvorby malé skupinky zapálených fotografů.

 

Recepty na dobroty
Obsáhlá databáze nejrůznějších receptů.

 

Euphorie eshop
Prodej přírodních produktů a kosmetiky.

 

Lilie eshop
Prodej cukrářských potřeb a pomůcek.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Rozpočet:

Těsto: 5 žloutků, 200 g moučkového cukru, 5 lžic horké vody, 200 g (může být i méně) majonézy, 200 g polohrubé mouky, půl balíčku prášku do pečiva, 2 bílky, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 1 rovná lžíce kakaa, lžíce rumu a sušená nebo čerstvá citrónová kůra.

Ostatní: Máslo na vymazání a strouhanka na vysypání koláčové formy, čerstvé meruňky, jahody a třešně, sníh ze tří bílků, špetky soli a 1 balíčku vanilkového cukru.

Postup:

Koláčovou formu vymažeme rozpuštěným máslem, vysypeme jemnou strouhankou a uložíme do chladničky.

Ovoce omyjeme, osušíme, vypeckujeme a podle potřeby nakrájíme. Prosátou mouku promícháme s práškem do pečiva.

Žloutky našleháme s moučkovým cukrem a horkou vodou do husté pěny, ze dvou bílků ušleháme tuhý sníh a zašleháme do něj vanilkový cukr. Do žloutkové hmoty pak po částech vmícháme prosátou mouku s práškem do pečiva, majonézu a sníh z bílků. Třetinu těsta oddělíme a přidáme do něj prosáté kakao a trochu rumu. Do světlého těsta vmícháme citrónovou kůru (použila jsem sušenou). Polovinu světlého těsta rozetřeme na dno připravené koláčové formy a hustě je poklademe nakrájenými meruňkami. Na ně rozetřeme tmavé těsto a posypeme je vypeckovanými třešněmi. Nahoru pak rozetřeme zbytek světlého těsta a dáme koláč do trouby. Pečeme při teplotě 160-170°C po dobu 45-50 minut. Po 30 minutách přikryjeme koláč papírem na pečení. Upečený koláč (zkusíme špejlí) vyndáme z trouby, necháme jej asi 2 minuty stát a potom celý povrch pokryjeme nakrájenými jahodami. Na ně naneseme tuhý sníh ze zbylých 3 bílků, špetky soli a vanilkového cukru a vložíme formu zpět do trouby. Přepneme na horní pečení a necháme sníh zrůžovět. Upečený koláč necháme ve formě a po vychladnutí jej nakrájíme na dílky.

Poznámka:

Koláč je velice vláčný a chutný. Musí se však brzy zkonzumovat, protože díky ovoci rychle zvlhne.