Bílá miska

Rozpočet:

Těsto: 430 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 2 vejce, 50 rozpuštěného másla, 100 g tekutého medu, 1 lžička perníkového koření (směs), 1 lžička jedlé sody.

Ostatní: Tuk na potření a mouka na posypání misky, mouka na vál a rozšlehané vejce na potření upečené misky.

Dokončení: Cukrářská potahovací hmota K2, voda na potření, perleťová prášková barva.

 

Bílá miska

Postup:

Rozpustíme máslo s medem a necháme zchladnout. Na vál prosejeme mouku se sodou, kořením a moučkovým cukrem a uprostřed uděláme důlek. Do důlku vlijeme vlažnou směs másla s medem, přidáme vejce a vypracujeme měkké těsto. Zabalíme je do potravinové fólie a necháme alespoň přes noc v chladničce odpočinout.

Porcelánovou nebo keramickou misku obrátíme dnem vzhůru, potřeme ji rozpuštěným tukem, posypeme moukou a uložíme asi na hodinu do chladničky.

Odpočaté těsto rozválíme na sílu 3-4 mm a vykrojíme kolo podle velikosti vybrané misky. Vykrojené těsto položíme na obrácenou misku, přitiskneme, ořízneme okraj podle tvaru a potřeme rozšlehaným vejcem. Misku s těstem pak na plechu vložíme do trouby vyhřáté na 180°C a pečeme po dobu asi 15 minut. Plech s miskou vyjmeme z trouby, horký perník znovu potřeme rozšlehaným vejcem a necháme na misce zchladnout, nejlépe do druhého dne. Potom perník opatrně sundáme a misku dokončíme.

Kytičky z cukrářské hmoty mírně potřeme vodou a přilepíme na misku. Střed kytiček poprášíme perleťovou barvou.

 

Bílá miska

Bílá miska

Bílá miska

Bílá miska

Bílá miska

Bílá miska

Bílá miska

Bílá miska

Bílá miska

Bílá miska

Bílá miska

Bílá miska

Poznámka:

Ze zbylého těsta upečeme perníčky.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..