Bublanina s nektarinkami a mandlovou krustou

Rozpočet

Těsto na velký plech:

  • 250 g moučkového cukru
  • 250 g změklého másla
  • 7 žloutků
  • 50 ml rumu
  • 2 balíčky sušené citrónové kůry
  • 300 g polohrubé mouky
  • 2/3 balíčku prášku do pečiva
  • 7 bílků
  • špetka soli
  • 1 balíček cukru s mandlovou příchutí

Mandlové těsto:

  • 150 g jemně nastrouhaných oloupaných mandlí
  • 1 balíček sušené citrónové kůry
  • 100 g hrubé mouky
  • 100 g másla
  • 100 g moučkového cukru

Ostatní:

  • sádlo na vymazání plechu
  • strouhanka vysypání
  • čerstvé nektarinky ( asi 10 ks)
  • moučkový cukr na posypání (není nutný)

Postup

Na mandlové těsto smícháme nastrouhané studené máslo s ostatními surovinami, vypracujeme měkkou hmotu a uložíme ji do chladničky. Plech vymažeme sádlem a vysypeme strouhankou. Nektarinky opereme, osušíme, vypeckujeme a nakrájíme na silnější plátky.

Do mísy kuchyňského robotu prosejeme moučkový cukr, přidáme změklé máslo a šleháme do pěny. Dále zašleháme po jenom žloutky, rum, citrónovou kůru a po částech prosátou mouku s práškem do pečiva. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a zašleháme do něj mandlový cukr. Sníh vmícháme ručně do máslové hmoty. Těsto rozetřeme na připravený plech a hustě poklademe plátky nektarinek. Nahoru pak nastrouháme mandlové těsto. Plech s bublaninou vložíme do trouby vyhřáté na 170°C a pečeme po dobu 35 minut dočervena. Upečený moučník necháme zchladnout na plechu, pak jej nakrájíme, přeneseme na podnos a případně pocukrujeme.

Poznámka

Bublanina byla poměrně nízká (úmyslně), pokud chceme vyšší, zvolíme menší plech.

2 komentáře
  1. tetkapernikarka říká

    Ahoj Hani? Dnes se chystám taky něco ovocného upéct. Nejspíš použiji hrušky a jablka. Bublaninu máš krásně žluťoučkou, no a s nektarinkami byla určitě i moc dobrá. Zajímavá je i ta mandlová krusta.
    Posíláme pozdravy ???

    1. Hanka říká

      Díky, Ali. Bublaninu jsem pekla pro sousedku, na vyfocení jsem si pár kousků „vypůjčila“. Mandlová krusta vznikla v podstatě nedopatřením, což se mi stává poměrně často. Někdy to vypadá, že mi vyšel plánovaný efekt. ???

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.