Čokoládové trojúhelníčky s labutěmi

Rozpočet:

300 g hladké mouky, 30 g kakaa, 200 g másla nebo Hery, 100 g moučkového cukru, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 50 g strouhaných vlašských ořechů, 50 g strouhaných lískových oříšků, 3 žloutky.

Nastavovaný bílý máslový krém z poloviny dávky s rumem, čokoládová poleva (čokoláda na vaření, hořká čokoláda a kousek 100% tuku) a labutě z bílé a obarvené cukrářské hmoty K2.

 

Čokoládové trojúhelníčky s labutěmi

Postup:

Předem si vyrobíme labutě z cukrářské modelovací hmoty. Velmi malou část hmoty obarvíme červenou gelovou barvou. Do silikonové formičky na labutě vtlačíme kuličku červené hmoty velkou asi jako špendlíková hlavička na místo zobáčku. Zbytek formičky vyplníme bílou hmotou a formičku uložíme na několik minut do mrazničky. Potom labuť opatrně vytlačíme a špičkou párátka ťukneme rozpuštěnou čokoládu na místo očka.

Z uvedených surovin vypracujeme na válu vláčné těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladničce alespoň dvě hodiny odpočinout. Vychlazené těsto pak rozválíme na sílu 2-3 mm a vykrájíme trojúhelníčky. Pečeme je na plechu s papírem na pečení při 160°C po dobu 7 minut. Na polovinu upečených zchladlých trojúhelníčků nastříkáme ozdobnou cukrářskou špičkou hvězdičky krému a přilepíme na ně druhou polovinu trojúhelníčků. Uložíme asi na hodinu do chladničky. Vychlazené slepené trojúhelníčky namočíme svrchu do rozpuštěné čokolády a na každý položíme připravenou labuť.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..