Dort s ořechovým krémem

Rozpočet:

Světlý korpus: 4 bílky, špetka soli, 120 g krupicového cukru, 4 lžíce oleje, 2 lžíce vody, 120 g hladké mouky.

Tmavý korpus: 4 bílky, špetka soli, 120 g krupicového cukru, 4 lžíce oleje, 2 lžíce vody, 100 g hladké mouky, 20 g kakaa.

Ořechový krém: Nastavovaný máslový krém z jedné dávky (250 ml mléka, 2 lžíce krupicového cukru, 2 lžíce polohrubé mouky – uvařit kaši, 250 g másla, 125 g moučkového cukru – vyšlehat a vmíchat zchladlou kaši), 200-250 g strouhaných vlašských ořechů.

Na dokončení: Rum nebo cukrová voda na postříkání piškotů, pikantní marmeláda na potření, potahovací hmota Formix (asi 600 g), gelové barvy, květiny z jedlého papíru.

Ostatní: Olej ve spreji na vystříkání a strouhanka nebo strouhané vlašské ořechy na vysypání forem.

 

Dort s ořechovým krémem

Postup:

Bílky šleháme se solí, přidáme cukr a vyšleháme dotuha. Dále zašleháme po jednom žloutky a nakonec vmícháme po částech mouku (u tmavého korpusu i kakao), olej a vodu. Pečeme při teplotě 170°C po dobu 20 minut. Piškoty překlopíme na kuchyňskou mřížku, necháme je vychladnout a mezitím si připravíme obvyklým způsobem nastavovaný máslový krém. Asi třetinu krému dáme stranou na potření a do dvou třetin vmícháme ořechy. Zchladlé korpusy jednou prořízneme, postříkáme rumem nebo cukrovou vodou, promažeme marmeládou a krémem a sestavíme (střídáme světlé a tmavé pláty). Celý korpus pak potřeme odloženým krémem a uložíme do chladničky. Potahovací hmotu podle potřeby obarvíme, rozválíme na plát silný asi 3 mm, korpus potáhneme a ozdobíme dle fantazie.

 

Dort s ořechovým krémem

Dort s ořechovým krémem

Dort s ořechovým krémem

Dort s ořechovým krémem

Dort s ořechovým krémem

Dort s ořechovým krémem

Poznámka:

Formix jsem použila poprvé, na chuť byl dobrý, ale v teple se mi s ním pracovalo dost špatně.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..