Hvězdičky LaFesta s růžičkami

Rozpočet:

Těsto: 300 g hladké mouky, 2 balíčky čokolády v prášku LaFesta (po 25 g), 125 g moučkového cukru, 125 g másla, špetka soli, 3 žloutky, 1-2 lžíce čokoládového likéru, špetka skořice.

Náplň: 200 g strouhaných neloupaných mandlí, 3-4 lžíce Salka, 2 lžíce čokoládového likéru, 1 balíček čokolády v prášku LaFesta, podle potřeby moučkový cukr (není nutný).

Dokončení: Poleva z tmavé čokolády a kousku 100% tuku, bílé cukrové perličky a marcipánové růžičky na ozdobení.

 

Hvězdičky LaFesta s růžičkami

Postup:

Nejprve si připravíme miniaturní růžičky z bílého marcipánu. Marcipán rozválíme na tenký plát, vykrájíme z něj malá ozoubkovaná kolečka, přeložíme je na poloviny, stočíme a upravíme. Je to docela piplačka.

Z uvedených surovin vypracujeme na válu měkké těsto, zabalíme je do potravinové fólie a uložíme alespoň na dvě hodiny do chladničky. Odleželé těsto rozválíme na sílu 2-3 mm, vykrájíme šesticípé hvězdičky a rozložíme je na plech s pečícím papírem. Pečeme při 170°C po dobu 8 minut. Mezitím si připravíme náplň důkladným promícháním všech surovin. Upečené zchladlé hvězdičky slepíme po dvou náplní a dáme je vychladit. Potom hvězdičky svrchu namočíme do rozpuštěné čokolády, na střed posadíme růžičku a kolem ní tři cukrové perličky.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..