Kakaové dortíky s oříškovými pusinkami

Rozpočet:

Těsto na dortíčky: 250 g hladké mouky, 150 g moučkového cukru, 2 vrchovaté lžíce kakaa, půl lžičky mleté skořice, 1-2 žloutky, 200 g másla, 1 balíček vanilkového cukru, špetka soli a prášku do pečiva.

Hladká mouka na rozválení těsta.

Hmota na pusinky: 3 bílky, špetka soli, 60 g třtinového cukru, 60 g burských oříšků, 60 g lískových oříšků, 60 g moučkového cukru, 60 g strouhaných piškotů, 1 vrchovatá lžíce kakaa, špetka mleté skořice.

Krém: 100 g hořké čokolády, 100 ml smetany ke šlehání a kousek másla.

Dokončení: Rozpuštěná hořká čokoláda na postříkání.

Postup:

Z uvedených surovin vypracujeme na válu měkké těsto na dortíčky, zabalíme je do potravinové fólie a uložíme nejméně na dvě hodiny do chladničky. Těsto pak rozválíme přes fólii na sílu 3 mm a vykrájíme ozoubkovaná kolečka, která pečeme při 170°C po dobu 7 minut na plechu vyloženém papírem na pečení.

Na pusinky smícháme strouhané burské a lískové oříšky s kakaem, moučkovým cukrem, skořicí a strouhanými piškoty. Z bílků a špetky soli vyšleháme pevný sníh a zašleháme do něj třtinový cukr. Potom po částech opatrně vmícháme sypkou směs. Hmotou naplníme cukrářský sáček s ozdobnou špičkou s větším otvorem a nastříkáme na plech vyložený papírem na pečení menší hromádky. Pečeme je při 150°C po dobu 15 minut.

Na krém rozpustíme nad párou čokoládu s kouskem másla, odstavíme, vmícháme smetanu a našleháme.

Na zchladlá kolečka pak stříkneme hvězdičku krému a přilepíme zchladlé pusinky. Na závěr cukroví přestříkáme proužky rozpuštěné čokolády.

 

Pusinky

Poznámka:

Pokud vám zbudou pusinky jako mně, můžete je slepit po dvou krémem nebo čokoládou.

 

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..