Kakaové jazýčky s ořechy

Rozpočet:

Těsto: 100 g strouhaných nasucho opražených vlašských ořechů, 200 g hladké mouky, špetka soli, 100 g másla, 75 g krupicového cukru, 1 vrchovatá lžíce prosátého kakaa, půl lžičky mleté skořice, 1 vejce, 1 žloutek.

Krém: Nastavovaný máslový krém z poloviny dávky, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 50 g strouhaných piškotů a podle chuti rum.

Dokončení: Rozpuštěná hořká čokoláda s kouskem 100% tuku na polevu, rozpuštěná bílá čokoláda a cukrové kytičky na ozdobení.

 

Kakaové jazýčky s ořechy

Postup:

Z uvedených surovin vypracujeme na válu měkké těsto, zabalíme je do potravinové fólie a necháme v chladničce alespoň dvě hodiny odpočinout. Potom z těsta vyválíme plát o síle 2-3 mm a vykrájíme jazýčky, které pečeme na plechu vyloženém papírem na pečení při 180°C po dobu 7 minut. Upečené zchladlé jazýčky slepíme po dvou krémem a uložíme je asi na hodinu do chladničky. Vychlazené jazýčky pak svrchu namáčíme do čokoládové polevy a zdobíme vlnovkami bílé čokolády, které protáhneme párátkem (na každý jazýček uděláme proti sobě dvě vlnovky sáčkem se zatavenou tryskou a opět proti sobě je protáhneme párátkem). Na střed jazýčků položíme cukrové kytičky.

 

Kakaové jazýčky s ořechy

Kakaové jazýčky s ořechy

Kakaové jazýčky s ořechy

Kakaové jazýčky s ořechy

Kakaové jazýčky s ořechy

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..