Kapučínové hřebínky polévané

Rozpočet:

Těsto: 300 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 1 lžíce kakaa, 30 g práškového kapučína, špetka soli, 200 g másla nebo Hery, 1 vejce.

Krém: Nastavovaný máslový krém (z poloviny dávky) se změklou čokoládou, lžičkou kapučína v prášku a kávovým likérem podle chuti.

Ostatní: Rozpuštěná tmavá a bílá čokoláda s kouskem 100% tuku, bílá cukrářská poleva, karamelové pecičky.

 

Kapučínové hřebínky polévané

Postup:

Na válu vypracujeme těsto, zabalíme je do fólie a necháme minimálně hodinu v chladnu odpočinout. Potom z těsta vyválíme plát silný 2-3 mm a vykrájíme hřebínky. Pečeme je na plechu s papírem na pečení při 170°C po dobu 6 minut. Upečené zchladlé hřebínky slepujeme po dvou máslovým krémem nastříkaným jemně prořezávanou cukrářskou špičkou. Slepené hřebínky uložíme do chladničky a necháme krém ztuhnout. Mezitím si rozpustíme ve dvou miskách ve vodní lázni tmavou a bílou čokoládu s tukem. Vychlazené hřebínky postupně namáčíme svrchu do čokoládové polevy, polovinu do bílé a polovinu do tmavé a ihned zdobíme motivem z rozpuštěné čokolády a bílé polevy. Na tmavou čokoládu použijeme bílou polevu a na bílou čokoládu tmavou polevu. Hřebínky dozdobíme karamelovými pecičkami.

Poznámka:

Hřebínky namáčíme a zdobíme zpočátku jen po třech kouscích, protože poleva na vychlazeném cukroví rychle tuhne.

Zdroj:

maminčiny recepty – původně „Kapučínové vějířky“ – mírně upraveno.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..