Kombinovaný zelenobílý dortík

Rozpočet:

Ořechový korpus: 10 bílků, špetka soli, 300 g krupicového cukru, 150 g strouhaných vlašských ořechů, 150 g polohrubé mouky, půl lžičky prášku do pečiva, 50 g rozpuštěného zchladlého másla.

Mandlový korpus: 10 bílků, špetka soli, 300 g krupicového cukru, 150 g strouhaných oloupaných mandlí, 150 g polohrubé mouky, půl lžičky prášku do pečiva, 50 g rozpuštěného zchladlého másla.

Oříškový korpus: 10 bílků, špetka soli, 300 g krupicového cukru, 150 g strouhaných lískových oříšků, 150 g polohrubé mouky, půl lžičky prášku do pečiva, 50 g rozpuštěného zchladlého másla.

Dále: Nastavovaný máslový krém s čokoládou a rumem (z jedné dávky) a rybízová marmeláda na promazání, rum na postříkání, nastavovaný bílý máslový krém na potření povrchu dortu (z poloviny dávky), cukrářská potahovací hmota White Icing (dále WI), jedlá gelová barva.

 

Kombinovaný zelenobílý dortík 

Postup:

Na ořechový korpus ušleháme z bílků a špetky soli tuhý sníh a postupně do něj zašleháme krupicový cukr. Ořechy promícháme s moukou a práškem do pečiva a směs po částech vmícháme do sněhové hmoty. Nakonec přidáme po troškách rozpuštěné zchladlé máslo. Těsto rozetřeme na plech vyložený pomaštěným papírem na pečení a pečeme je při 150-160°C asi 15 minut. Upečený plát přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout.

Mandlový a oříškový korpus vytvoříme stejným způsobem.

Ze všech upečených vychladlých plátů vykrojíme kulaté placky, postříkáme je rumem, potřeme slabou vrstvou marmelády, promažeme čokoládovým krémem a sestavíme korpus. Uložíme do chladničky. Celý povrch pak potřeme bílým krémem, krém necháme ztuhnout a nakonec dort potáhneme WI a ozdobíme.

Poznámka:

Na tento dort byla použita zbylá část upečených bílkových plátů a část krémů ze Svatebního dortu s růžemi.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..