Kynutý koláč mnoha chutí

Rozpočet:

200 g polohrubé mouky, kvásek z 10 g droždí, 20 g moučkového cukru, 1 žloutek, 40 g změklého másla nebo Hery, 100 ml vlažného mléka, sůl, půl lžičky citrónové kůry.

Náplně: maková se švestkovými povidly, ořechová s jablky, tvarohová s rumem a lžíce rybízové marmelády.

Rozpuštěné máslo na vymazání formy a potření těsta, 50 g mandlových lupínků, 2 lžíce máslové drobenky a moučkový cukr na posypání upečeného koláče.

 

Kynutý koláč mnoha chutí

Postup:

Z uvedených surovin vypracujeme na válu polotuhé těsto, přikryjeme je utěrkou a necháme vykynout. Z vykynutého těsta pak vyválíme větší kulatou placku, přeneseme ji do koláčové formy a po obvodu potřeme rozpuštěným máslem. Potom na těsto postupně rozetřeme náplně, nejdříve makovou, potom ořechovou a nakonec tvarohovou. Na střed dáme rybízovou marmeládu. Povrch koláče posypeme mandlovými lupínky (nesypeme na celou plochu, ale např. do dvou kruhů na makovou a tvarohovou náplň) a máslovou drobenkou. Formu s koláčem vložíme do trouby vyhřáté na 180°C, teplotu po deseti minutách zmírníme na 150-160°C a pečeme po dobu 30-35 minut dočervena. Upečený koláč necháme ve formě vychladnout, pak jej pocukrujeme a nakrájíme.

 

Kynutý koláč mnoha chutí

Kynutý koláč mnoha chutí

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..