Mandlová roláda s karamelovým krémem

Rozpočet:

Těsto: 5 vajec, 5 mírně navršených lžic krupicového cukru, špetka soli, 4 vrchovaté lžíce najemno strouhaných oloupaných mandlí, 1 lžíce strouhaných piškotů, 2 rovné lžíce hladké mouky, špetka prášku do pečiva, 5 lžic oleje.

Krém: Nastavovaný máslový krém – viz Roláda s opraženým kokosem.

3 vrchovaté lžíce máslového krému, 2 lžíce Salka-karamel, 3 mírně navršené lžíce najemno strouhaných oloupaných mandlí a podle chuti karamelový nebo mandlový likér.

Ostatní: Olej ve spreji na plech, nahrubo drcené oloupané mandle na obalení rolády a 2-3 lžíce koupených karamelových hrudek na ozdobení.

Postup:

Plech vyložíme papírem na pečení a postříkáme olejem ve spreji. Strouhané mandle smícháme s piškoty, moukou a práškem do pečiva.

Celá vejce šleháme po dobu 10-15 minut ručním elektrickým šlehačem s krupicovým cukrem a solí do husté světlé pěny, pak po částech opatrně vmícháme sypkou směs a olej. Řídké těsto rozetřeme na připravený plech a při 180°C pečeme po dobu 12-13 minut. Horký piškot přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Mezitím dokončíme krém – do základního nastavovaného krému zašleháme salko-karamel, pak přimícháme mandle a likér. Zchladlou roládu potřeme o něco víc než polovinou mandlového krému, svineme ji, pevně zatočíme do alobalu a uložíme alespoň na tři hodiny do chladničky. Po této době roládu zbavíme alobalu, potřeme ji odloženým mandlovým krémem, obalíme drcenými mandlemi a ozdobíme karamelovými hrudkami.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..