Medové trubičky s krémem

Rozpočet:

300 g hladké mouky, 270 g moučkového cukru, půl lžičky jedlé sody, 2 vejce, 80 g tekutého medu, citrónová kůra, špetka soli.

Krém: nastavovaný máslový krém z jedné dávky – vařená kaše z 250 ml mléka, 2 lžic krupicového cukru a 2 lžic polohrubé mouky, máslový krém z 250 g másla a 125 g moučkového cukru. Na dochucení rum.

Rozpuštěná čokoláda a čokoládové kuličky na ozdobení.

 

Medové trubičky s krémem

Postup:

Mouku s cukrem a sodou prosejeme na vál, přidáme ostatní suroviny a vypracujeme hladké nelepivé těsto (podle potřeby podsypeme hladkou moukou). Těsto zabalíme do fólie a necháme je minimálně 2 hodiny odpočinout v chladničce. Z odleželého těsta pak vyválíme plát silný asi 3 mm a vykrájíme kolečka o průměru 5-6 cm. Pečeme je po několika kusech na plechu s papírem na pečení při 170°C po dobu asi 7 minut dorůžova. Horká kolečka postupně sloupneme z papíru a navineme na kovovou trubičku. Stáhneme a necháme vychladnout. Pracujeme rychle, jinak kolečka zchladnou a lámou se. Oba konce trubiček pak namočíme do rozpuštěné čokolády a necháme na mřížce okapat. Jakmile čokoláda ztuhne, naplníme trubičky krémem a ozdobíme.

Zdroj:

Časopis „Chvilka pro tebe“ 10/2008 – upraveno.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..