Nádivky

JABLKOVO OŘECHOVÁ NÁDIVKA

Rozpočet: 200 g mletých ořechů, 200 g strouhaných jablek, 2 vrchovaté lžíce moučkového cukru, vanilkový cukr, 1/2 lžičky mleté skořice, citrónová kůra, 2-3 lžíce rumu a v případě potřeby piškoty nebo vanilkový pudink na zahuštění.

Všechny uvedené přísady (kromě rumu, piškotů a pudinku) promícháme a podusíme. Pokud je nádivka příliš řídká, přidáme podle potřeby rozdrcené piškoty nebo vanilkový pudink. Nakonec vmícháme rum a necháme směs vychladnout. Použijeme jako náplň do koláčů, třených moučníků nebo i cukrovinek.

MAKOVÁ NÁDIVKA

Rozpočet: 120 g mletého máku, 3/8 l mléka, 40 g moučkového cukru, 50 g másla, 30 g piškotových drobečků, mletá skořice, citrónová kůra, 30 g rybízové zavařeniny (popř. medu nebo čokolády).

Mák s cukrem, máslem a citrónovou kůrou uvaříme v mléce, odstavíme a zamícháme ostatní suroviny. Pokud je nádivka řídká, přidáme piškotové drobečky, pokud je příliš hustá, přidáme mléko. Můžeme rovněž ochutit rumem. Necháme vychladnout a použijeme jako náplň do buchet a koláčů.

OŘECHOVÁ NÁDIVKA

Rozpočet: 100 g strouhaných vlašských ořechů, 1 lžíce vody, 3 lžíce sladké smetany, na špičku nože vanilka, citrónová kůra, 50 g moučkového cukru, tlučený hřebíček, dle potřeby piškotové drobečky a rum na dochucení (není nutný).

Vodu svaříme s cukrem a smetanou, přisypeme ořechy a citrónovou kůru, podusíme, odstavíme a přidáme hřebíček, piškotové drobečky a rum. Nádivku necháme vychladnout a pak ji použijeme jako náplň do koláčů, třených moučníků nebo i cukrovinek.

POVIDLOVÁ NÁDIVKA

Rozpočet: 120 g švestkových povidel, 60 g moučkového cukru, skořice, citrónová kůra, lžíce rumu.

Povidlí s cukrem a citrónovou kůrou povaříme, odstavíme, přidáme skořici a rum a necháme vychladnout. Použijeme jako náplň do buchet a koláčů.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..