Nepovedené oříškové makronky

Rozpočet:

Sněhová hmota: 3 bílky, špetka soli, 60 g krupicového cukru, 160 g moučkového cukru, 25 g kakaa, 120 g jemně nastrouhaných lískových oříšků.

Krém: 120 g hořké a 50 g mléčné čokolády, 60 ml smetany ke šlehání a 1 lžíce másla.

Dokončení: Rozpuštěná hořká čokoláda na polevu.

Postup:

Nejprve si připravíme krém. Obě čokolády nalámeme na kousky, dáme je do misky, zalijeme smetanou a rozpustíme nad párou. Misku odstavíme, vmícháme máslo a necháme krém vychladnout. Dál se s ním už nemá dělat nic, ale já jsem krém vyšlehala do pěny.

Moučkový cukr promícháme s kakaem a strouhanými oříšky.

Z bílků a špetky soli ušleháme měkčí sníh, přidáme krupicový cukr a šleháme, dokud se nerozpustí a sníh nevytvoří tuhé špičky. Do sněhové hmoty pak po trochách vmícháme sypkou směs. Hmotou naplníme cukrářský sáček s kulatou širokou špičkou a na plech vyložený papírem na pečení nastříkáme kolečka o průměru 3-4 cm. Makronky necháme asi 30 minut zaschnout při pokojové teplotě a pak je pečeme po dobu 20 minut v troubě vyhřáté na 150°C. Upečené vychladlé makronky spojíme po dvou připraveným krémem, uložíme je na hodinu do chladničky a poté je z jedné strany namáčíme v rozpuštěné čokoládě.

Zdroj:

Časopis „Ona dnes“ Čokoládové makronky – značně upraveno.

Poznámka:

Předvedla jsem, jak makronky rozhodně nemají vypadat. V časopisu psali, že je zvládne pouze zkušená cukrářka, což já nejsem, ale nevzdám se!!!

Těsto jsem měla příliš husté. Místo, aby se makronky roztekly do šířky, vyfoukly se do výšky a popraskaly.

Správné makronky musí být pěkně kulaté, nižší, hladké a lesklé. Ty moje se vzhledově vůbec nepovedly, dobré však jsou.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..