Ořechové řezy z formy

Rozpočet:

5 žloutků, 100 g moučkového cukru, 100 g nastrouhaných vlašských, 50 g bílé strouhanky, 5 bílků, špetka soli.

Čokoládový krém: 125 ml mléka, 2 lžíce krupicového cukru, 2 lžíce polohrubé mouky (uvaříme kaši), 125 g másla, 50 g moučkového cukru, 100 g koupeného čokoládového krému Stilla, 2-3 lžíce rumu.

Rozpuštěná čokoláda, čokoládová rýže (cukrářské zdobení), 50 g strouhaných vlašských ořechů na potažení, čokoládový a světlý krém na ozdobení.

Tuk na vymazání a strouhanka na vysypání chlebíčkové formy.

 

Ořechové řezy z formy

Postup:

Na krém vyšleháme máslo s moučkovým cukrem do pěny a po částech zašleháme zchladlou kaši. Ochutíme rumem. Asi 2 lžíce krému odložíme stranou. Do zbylého krému zašleháme po částech změklý čokoládový krém Stilla.

Žloutky vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny. Ořechy promícháme se strouhankou. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a střídavě s ořechy a strouhankou přidáváme do žloutkového krému. Těsto rozetřeme do vymazané strouhankou vysypané formy a pečeme je při 160°C po dobu asi 30 minut. Upečený chlebíček vyklopíme na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Zchladlý chlebíček pak dvakrát prořízneme, pláty pokapeme rumem, potřeme polovinou krému a složíme na sebe. Celý povrch rovněž potřeme krémem, boky potáhneme strouhanými ořechy a po obvodu chlebíčku rozlijeme rozpuštěnou čokoládu tak, aby stékala v pramínkách dolů. Necháme ztuhnout a potom nahoru nastříkáme ozdobnými špičkami čokoládový a světlý krém. Dozdobíme čokoládovou rýží a uložíme chlebíček do chladničky. Po ztuhnutí krému nakrájíme řezy.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..