Ořechové srdíčko pro Terezku

Rozpočet:

Korpus: 4 žloutky z velkých vajec, 2 lžíce horké vody, 160 g krupicového cukru, 130 g strouhaných vlašských ořechů, 50 g hladké mouky, špetka prášku do pečiva, 4 lžíce oleje, 4 bílky, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru.

Nastavovaný krém: 200 ml mléka, 2 mírně navršené lžíce krupicového cukru a 2 mírně navršené lžíce polohrubé mouky – uvaříme kaši a necháme ji vychladnout. 200 g másla, 100 g moučkového cukru, 100 g strouhaných vlašských ořechů (podle chuti rum).

Dokončení: Rum nebo cukrová voda na postříkání korpusu, asi 500 g marcipánové hmoty, moučkový cukr na vál, gelová barva a cukrová voda na přilepení marcipánových ozdob.

Ostatní: Rozpuštěné máslo na vymazání a strouhané ořechy na vysypání dortové formy.

Postup:

Malou dortovou formu srdíčko vymažeme rozpuštěným zchladlým máslem, vysypeme strouhanými ořechy a uložíme do chladničky.

Žloutky ušleháme s krupicovým cukrem a horkou vodou do husté světlé pěny. Hladkou mouku promícháme se strouhanými ořechy a práškem do pečiva. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, zašleháme do něj vanilkový cukr a spolu se sypkou směsí a olejem po částech zamícháme do žloutkové pěny. Těsto vlijeme do připravené dortové formy a pečeme při 150-160°C po dobu 60 minut. Upečený korpus necháme chvíli stát ve formě, pak jej překlopíme na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout.

Na krém vyšleháme změklé máslo s moučkovým cukrem do pěny a po lžících zašleháme zchladlou kaši (pokud dort nebudou konzumovat malé děti, přidáme rum). Necelou třetinu krému dáme stranou na potření povrchu dortu a do dvou třetin vmícháme strouhané vlašské ořechy. Zchladlý korpus dvakrát prořízneme, postříkáme rumem nebo cukrovou vodou, promažeme ořechovým krémem, sestavíme, zatížíme a dáme do chladničky. Asi po dvou hodinách potřeme celý povrch dortu odloženým krémem a znovu uložíme nejméně na dvě hodiny do chladničky. Mezitím si připravíme marcipánovou hmotu a ztuhlý korpus jí potáhneme a ozdobíme dle fantazie.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..