Ořechovo mandlové srdce

Rozpočet:

Ořechový korpus: 10 žloutků, 200 g moučkového cukru, vanilkový cukr, 300 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g strouhané čokolády, 100 g piškotových drobečků, sníh z 10 bílků.

Ořechový krém: 375 ml mléka, 3 lžíce hladké mouky, lžička moučkového cukru, 250 g másla, 200 g moučkového cukru, 100 g strouhaných vlašských ořechů, podle chuti rum.

Dále: rybízová marmeláda, máslo na vymazání formy, 70 g strouhaných ořechů na vysypání formy a potažení boku dortu, dortový oplatek na podložení spodního korpusu (kvůli přenášení), rum na postříkání dortu.

Mandlový korpus: 5 žloutků, 100 g moučkového cukru, vanilkový cukr, 200 g oloupaných strouhaných mandlí, 100 g piškotových drobečků, sníh z 5 bílků.

Mandlový krém: 250 g másla, lžička moučkového cukru, 1 Salko uvařené na karamel, 2 lžíce kaše na nastavení, 100 g oloupaných strouhaných mandlí, podle chuti rum.

Dále: rybízová marmeláda, máslo na vymazání formy, 50 g strouhaných mandlí na vysypání formy a potažení boku dortu, rum na postříkání dortu, 150 g marcipánové hmoty na vršek dortu.

Na ozdobu: marcipánová hmota, světlý a tmavý krém, filigránky, čokofloky, bílá čokoládová rýže, tmavá poleva.

 

Ořechovo mandlové srdce

Postup:

Na ořechový krém uvaříme z mléka, mouky a lžičky cukru kaši a necháme ji vychladnout. Máslo s moučkovým cukrem vyšleháme do pěny a postupně přidáme 2/3 zchladlé kaše. Část krému oddělíme na zdobení a do zbytku zamícháme ořechy a rum.

Na mandlový krém vyšleháme máslo se lžičkou moučkového cukru a postupně přidáváme zbytek kaše a Salko uvařené na karamel. Opět část krému oddělíme na zdobení (do tohoto krému pak přidáme lžíci kakaa) a do zbytku zamícháme strouhané mandle a rum podle chuti.

Korpusy: Žloutky ušleháme s moučkovým a vanilkovým cukrem, vmícháme strouhanou čokoládu, a střídavě přidáváme ořechy promíchané s dortovými drobečky a tuhý sníh z bílků. Těsto vlijeme do máslem vymazané a ořechy vysypané dortové formy a pečeme při 150-160°C asi 60-70 minut. Upečený korpus vyklopíme na kuchyňskou mřížku a necháme zchladnout. Studený korpus pak dvakrát prořízneme, postříkáme rumem, potřeme marmeládou a krémem a sestavíme. Zboku potřeme korpus krémem a potáhneme strouhanými ořechy. Vršek potřeme slabou vrstvou krému a nahoru položíme druhý korpus z mandlového těsta (ten vypracujeme stejně, jako ořechový a pečeme po dobu 50-60 minut), který zboku potřeme mandlovým krémem a potáhneme strouhanými mandlemi. Vršek dortu pak potřeme slabou vrstvou čistého krému, na který položíme stejně veliké srdce vykrojené z marcipánové hmoty. Ozdobíme dle fantazie.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..