Ořechový bílohnědý dort

Rozpočet:

Spodní korpus: 10 žloutků, 200 g moučkového cukru, 200 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g polohrubé mouky, 100 g strouhané hořké čokolády, 50 g bílé strouhanky, 1 rovná lžička prášku do pečiva, sníh z 10 bílků, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 1 lžíce krupicového cukru.

Vrchní korpus: 3 vejce, 150 g krupicového cukru, 75 g polohrubé mouky, 75 g strouhaných vlašských ořechů.

Dále: máslový krém z jedné dávky s ořechy (část krému bez ořechů dáme stranou na potření dortu), jahodová marmeláda, rum, potahovací cukrářská hmota WI, kakao, červená gelová barva.

Máslo na vymazání a strouhané ořechy na vysypání dortových forem.

 

Ořechový bílohnědý dort

Postup:

Spodní korpus: Žloutky ušleháme s moučkovým cukrem a přidáme strouhanou čokoládu. Ořechy, mouku a strouhanku promícháme s práškem do pečiva a z bílků, špetky soli, vanilkového a krupicového cukru ušleháme tuhý sníh. Do žloutkového krému pak střídavě přidáváme po částech sypkou směs a sníh. Opatrně promícháme a těsto vlijeme do připravené velké dortové formy. Pečeme v troubě vyhřáté na 150°C po dobu 50-60 minut.

Vrchní korpus: Celá vejce šleháme s krupicovým cukrem do husté pěny, přidáme ořechy promíchané s moukou a těsto vlijeme do připravené menší nízké formy. Pečeme při 150°C asi 25 minut.

Oba korpusy necháme dobře vychladnout. Velký korpus dvakrát prořízneme, postříkáme rumem, pláty potřeme marmeládou a krémem a sestavíme. Malý korpus necháme vcelku, potřeme zespodu krémem, postříkáme rumem a položíme na střed velkého korpusu. Celý povrch potřeme odloženým čistým krémem, necháme v ledničce ztuhnout a potom dort potáhneme a ozdobíme cukrářskou hmotou.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..