Piškotový dort čokoládový

Rozpočet:

2 velké balíčky dětských piškotů (450 g), 1 l mléka, 1 balíček vanilkového cukru, 100 g hořké čokolády, 4 žloutky, 4 vrchovaté lžíce (100 g) moučkového cukru, 2 čokoládové pudinky.

Asi 100 ml rumu, 200 ml smetany ke šlehání, 1 rovná lžíce moučkového cukru, 200 ml pařížské šlehačky s 50 g čokolády na vaření, 2 banány a lžíce čokoládové rýže na ozdobu.

 

Piškotový dort čokoládový

Postup:

Pařížskou šlehačku připravíme den předem. 50 g čokolády rozpustíme ve 200 ml smetany ke šlehání, dobře rozmícháme, necháme zchladnout a uložíme do chladničky. Druhý den dotuha ušleháme.

Korpus: Ve 3/4 l mléka rozpustíme nalámanou hořkou čokoládu a vanilkový cukr. Ve zbytku mléka rozšleháme žloutky, cukr a pudink. Mléko s čokoládou přivedeme k varu, vlijeme připravenou směs a za stálého míchání povaříme do zhoustnutí. Hotový krém necháme za občasného míchání zchladnout. Větší dortovou formu vyložíme fólií, na dno rozložíme piškoty, postříkáme je rumem a potřeme vrstvou krému. Takto pokračujeme tak dlouho, až je forma plná. Poslední vrstva musí být piškoty, které už nestříkáme rumem. Formu přikryjeme fólií, uložíme do chladničky a necháme dort 1-2 dny rozležet. Potom korpus vyklopíme na rovný podnos a ušleháme bílou a pařížskou šlehačku. Vršek dortu potřeme slabou vrstvou bílé šlehačky a poklademe kolečky banánů. Nakonec dort ozdobíme bílou a pařížskou šlehačkou a posypeme čokoládovou rýží. Necháme vychladit a podáváme.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..