Pomerančové dortíčky s ořechy

Rozpočet:

Piškot: 5 žloutků, 250 g moučkového cukru, 2 lžíce pomerančové šťávy, 1 lžíce pomerančové kůry, 250 g strouhaných vlašských ořechů, 2 lžíce bílé strouhanky, sníh z 5 bílků, špetka soli.

Nádivka: 250 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g moučkového cukru, 150 g pomerančového džemu, 150 ml pomerančového likéru.

2 lžíce meruňkové marmelády, rozpuštěná čokoláda, půlky vlašských ořechů, papírové košíčky.

 

Pomerančové dortíčky s ořechy

Postup:

Žloutky šleháme s moučkovým cukrem do pěny. Přidáme pomerančovou kůru a šťávu. Ořechy smícháme se strouhankou a z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh. Ořechy a sníh po částech přidáváme do žloutkového krému a opatrně promícháme. Hmotu rozetřeme na plech vyložený pomaštěným papírem na pečení a pečeme při 150°C asi 25 minut. Upečený korpus překlopíme na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Zchladlý plát znovu obrátíme, celý povrch potřeme slabou vrstvou meruňkové marmelády (jen aby se ucpaly póry) a silnější vrstvou ořechové nádivky. Uložíme aspoň na dvě hodiny do chladničky, potom vykrájíme menší kolečka nebo čtverečky, přelijeme je rozpuštěnou čokoládou a ozdobíme půlkou vlašského ořechu. Po ztuhnutí polevy, můžeme dortíčky ještě ozdobit proužky rozpuštěné čokolády. Hotové cukroví uložíme do papírových košíčků.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..