Prasátko Pepa

Rozpočet:

Korpus: 7 žloutků, 280 g krupicového cukru, 140 g hladké mouky, 140 g strouhaných vlašských ořechů, špetka prášku do pečiva, 70 g rozpuštěného másla, 7 bílků, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru.

Krém: 250 ml mléka, 2 lžíce krupicového cukru, 2 lžíce polohrubé mouky, 250 g másla, 125 g moučkového cukru.

Piškotová hmota: Olej ve spreji na postříkání pečícího papíru, odřezky piškotu, asi třetina krému, podle chuti rum nebo řídká marmeláda.

Ostatní: Jahodová marmeláda, rum nebo cukrová voda, asi 500 g marcipánové hmoty (40%), gelové barvy.

Postup:

Velký plech vyložíme pečícím papírem a postříkáme olejem ve spreji.

Žloutky ušleháme s krupicovým cukrem do husté světlé pěny. Prosátou mouku promícháme s práškem do pečiva a strouhanými ořechy. Máslo rozpustíme a necháme zchladnout. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh a zašleháme do něj vanilkový cukr. Do žloutkového krému pak střídavě přidáváme po částech sypkou směs, máslo a sníh. Opatrně umícháme řidší těsto, nalijeme je na plech a rovnoměrně rozetřeme. Pečeme v troubě vyhřáté na 170°C po dobu 20 minut. Upečený plát přetáhneme i s papírem na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout. Ze zchladlého piškotu pak vykrojíme podle šablony dvakrát hlavu prasátka. Odřezky rozdrobíme, dáme do mísy, pokapeme rumem nebo řídkou marmeládou (případně cukrovou vodou) a necháme několik hodin rozležet. Mezitím si připravíme krém. Mléko smícháme v rendlíku s krupicovým cukrem a polohrubou moukou a za stálého míchání uvaříme řidší kaši. Necháme zchladnout a zatím ušleháme máslo s moučkovým cukrem do nadýchané pěny. Do máslového krému pak zašleháme zchladlou kaši. Třetinu krému vmícháme do piškotové hmoty.

Jednu vykrojenou hlavu potřeme marmeládou a trochou krému, naneseme všechnu piškotovou hmotu, potřeme dalším krémem, přiklopíme druhou hlavu a postříkáme ji rumem nebo cukrovou vodou. Korpusy k sobě zmáčkneme třeba větším prkénkem, aby se srovnaly, a vytlačeným krémem a piškotovou hmotou obmažeme obvod. Korpus dáme do chladničky ztuhnout, potom potřeme zbytkem krému celý povrch a znovu uložíme do chladničky. Obarvíme a rozválíme marcipánovou hmotu, ztuhlý korpus potáhneme a podle vzoru nebo vlastní fantazie dokončíme hlavu prasátka Pepy.

Poznámka:

Ouška prasátka jsem podložila několika párátky.

Inspirace:

Jitka-pečení

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..