Rajčatová bábovka s polevou

Rozpočet:

220 g moučkového cukru, 2 vejce, 300 ml rajčatové šťávy (džusu), 1 rovná lžička skořice, špetka strouhaného muškátového oříšku, špetka tlučeného hřebíčku, špetka soli, 220 g polohrubé mouky, 1 balíček prášku do pečiva, 120 g rozpuštěné Hery, citrónová kůra, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 1 balíček skořicového nebo vanilkového cukru.

Tuk na vymazání a strouhané ořechy na vysypání formy, řidší citrónová poleva (moučkový cukr, citrónová šťáva, 1-2 lžíce horké vody) a proužky citrónové kůry na ozdobení.

 

Rajčatová bábovka s polevou

Postup:

V míse ušleháme celá vejce s moučkovým cukrem, přidáme rajčatovou šťávu, sůl, koření, citrónovou kůru, vlašské ořechy a skořicový nebo vanilkový cukr. Mouku promícháme s práškem do pečiva a po částech ji přimícháme střídavě s rozpuštěnou zchladlou Herou do rajčatové směsi. Vypracujeme řidší těsto, které vlijeme do připravené formy a pečeme je při 150-160°C po dobu 50-60 minut. Upečenou bábovku vyklopíme na kuchyňskou mřížku a po zchladnutí ji přelijeme řidší citrónovou polevou a ozdobíme proužky citrónové kůry.

Poznámka:

Bábovka měla pěknou barvu, zajímavou kořeněnou chuť a docela slušný úspěch.

Zdroj:

Výstřižek z neznámého časopisu – upraveno.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..