Schwarzwaldský višňový dort

Rozpočet:

Korpus: 6 žloutků, 180 g krupicového cukru, 80 g hladké mouky, 80 g polohrubé mouky, 20 g kakaa, špetka prášku do pečiva, 6 bílků, špetka soli, 4 lžíce vody, 4 lžíce oleje.

Náplň: 500 ml smetany ke šlehání, 1 lžíce moučkového cukru, 4 balíčky vanilkového cukru, 1 balíček ztužovače, višňový nebo rybízový džem, rum a vypeckované kompotované višně.

Ostatní: Máslo na vymazání a strouhanka na vysypání dortové formy.

400 ml smetany ke šlehání, 1 lžíce moučkového cukru, 3 balíčky vanilkového cukru, 1 balíček ztužovače, kompotované višně a 100 g hořké čokolády na ozdobení.

Postup:

Kompotované višně přecedíme přes sítko a necháme okapat.

Dortovou formu potřeme rozpuštěným máslem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky.

Žloutky vyšleháme s krupicovým cukrem do husté světlé pěny, hladkou a polohrubou mouku smícháme s práškem do pečiva a kakaem a z bílků a špetky soli ušleháme pevný sníh, do kterého zašleháme vanilkový cukr. Do žloutkové hmoty pak po částech střídavě vmícháme prosátou sypkou směs, sníh z bílků, vodu a olej. Těsto rozetřeme do připravené formy a pečeme v troubě vyhřáté na 160°C po dobu 50 minut. Upečený korpus necháme vychladnout a připravíme si náplň.

500 ml smetany ušleháme dotuha s cukrem a ztužovačem. Vychladlý korpus dvakrát prořízneme, pokapeme rumem, potřeme džemem, na spodní plát nastříkáme trubičkou polovinu šlehačky a poklademe ji višněmi. Přiklopíme druhý plát a postup opakujeme. Třetí plát jen postříkáme rumem, korpus zatížíme a uložíme na několik hodin do chladničky. Nakonec dort ozdobíme šlehačkou, višněmi a nadrobno nakrájenou čokoládou. Před podáváním dobře vychladíme.

Poznámka:

Inspirovala jsem se v kuchařské knize „DORTY“ 66 nejlepších receptů“, ale nakonec jsem dort udělala podle svého.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.