Sezamové loupáčky se skořicovým cukrem

Rozpočet:

Těsto: 400 g polohrubé mouky, 300 ml mléka, půl kostky droždí, 2 žloutky, 50 g krupicového cukru, půl lžičky soli, 100 g másla.

Ostatní: Máslo na vymazání plechu, mouka na vál, 1 balíček skořicového cukru, rozšlehané vejce na potření loupáčků před pečením, sezamové semínko a moučkový cukr na posypání.

Postup:

Do mísy kuchyňského robotu prosejeme mouku. Mléko mírně nahřejeme, zašleháme do něj cukr, sůl a žloutky a vlijeme je do mísy s moukou. Rozdrobíme do něj droždí, necháme vzejít kvásek a potom přilijeme teplé máslo. Těsto necháme v robotu důkladně propracovat a poté vykynout pod utěrkou. Vykynuté těsto propracujeme rukama na pomoučněném válu a utvoříme z něj silnější váleček, který nakrájíme na stejně velké kousky. Kousky těsta rozválíme, posypeme troškou skořicového cukru, stočíme a vytvarujeme rohlíčky. Při stáčení vytahujeme těsto mírně do stran. Rohlíčky přeneseme na plech vymazaný máslem, potřeme je rozšlehaným vejcem, posypeme sezamem a necháme chvíli kynout. Potom dáme plech do trouby vyhřáté na 180°C a po dobu asi 20 minut pečeme rohlíčky dozlatova. Necháme je na plechu zchladnout, potom je přendáme na mísu a pocukrujeme.

Poznámka:

Z uvedeného množství surovin jsem vyrobila 15 loupáčků střední velikosti.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.