Šunkový koláč se sýrem

Rozpočet:

1 balíček lístkového těsta (400 g), 100 g debrecínky, 100 g drůbeží šunky (nebo jiné podle chuti), 1 velká cibule, 1 bílá paprika, 100 g eidamu, 100 g nivy, sůl a pepř.

Olej na potření koláčové formy, mouka na vál, rozšlehané vejce na potření, kousek strouhaného eidamu na posypání koláče a kečup na dochucení.

 

Šunkový koláč se sýrem

Postup:

Koláčovou formu lehce potřeme olejem.

Z listového těsta oddělíme o něco víc než třetinu a z větší části vyválíme na pomoučněném válu kulatou placku takové velikosti, aby její okraj dosahoval k okraji formy. Těsto přeneseme do formy, urovnáme a potřeme po obvodu rozšlehaným vejcem. Na dno rozložíme plátky debrecínky, na ni plátky cibule a na nudličky nakrájenou papriku. Opepříme a mírně osolíme, posypeme strouhanou nivou a po celé ploše rozložíme plátky drůbeží šunky, které posypeme strouhaným eidamem. Znovu opepříme. Zbytek těsta rozválíme dokulata, zarovnáme rádlem a položíme je nahoru. Rukama vytlačíme vzduch, celý povrch potřeme rozšlehaným vejcem a propícháme vidličkou, aby mohla při pečení unikat pára. Pečeme při 200°C po dobu 15-20 minut dočervena. Upečený koláč posypeme nastrouhaným eidamem, který necháme v horké troubě roztavit. Na závěr koláč postříkáme kečupem, nakrájíme a podáváme teplý. Dobrý je i zastudena.

 

Šunkový koláč se sýrem

Šunkový koláč se sýrem

Šunkový koláč se sýrem

Šunkový koláč se sýrem

Šunkový koláč se sýrem

Šunkový koláč se sýrem

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..