Valašský měsíček

Rozpočet:

Pečené těsto: 210 g hladké mouky, 140 g másla nebo Hery, 70 g moučkového cukru, 40 g nastrouhaných oloupaných mandlí, 2 žloutky a špetka soli.

Nepečená hmota: 100 g moučkového cukru, 100 g sušeného mléka, 75 g másla, 100 g strouhaných oloupaných mandlí, 50 g piškotových drobečků, 100 ml rumu, půl lžičky skořice.

Meruňková marmeláda na slepení, rozpuštěná bílá čokoláda na polití, rozpuštěná hořká čokoláda a zlato bílý cukrový máček na ozdobu.

 

Valašský měsíček

Postup:

Nejprve si připravíme nepečenou hmotu a uložíme ji do chladničky.

Na válu vypracujeme z uvedených surovin vláčné těsto, zabalíme je do fólie a necháme minimálně hodinu v chladnu odpočinout. Potom z těsta vyválíme plát silný asi 4 mm a vykrájíme rohlíčky. Pečeme je na plechu s papírem na pečení při 170°C po dobu 6-7 minut. Vychlazenou mandlovou hmotu rozválíme mezi fóliemi na sílu asi 3 mm a vykrájíme stejně velké rohlíčky. Upečené zchladlé rohlíčky slepíme s nepečenými meruňkovou marmeládou, polijeme bílou čokoládou a necháme ztuhnout. Potom na střed rohlíčků-měsíčků nastříkáme proužky rozpuštěné hořké čokolády a posypeme je cukrovým máčkem.

Zdroj:

www.recepty.czweb.org – upraveno

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..