Zelená miska

Rozpočet:

Těsto: 430 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 2 vejce, 50 rozpuštěného másla, 100 g tekutého medu, 1 lžička perníkového koření (směs), 1 lžička jedlé sody.

Tuk na potření a mouka na posypání misky, mouka na vál a rozšlehané vejce na potření upečené misky.

Dokončení: Cukrářská potahovací hmota K2, gelová barva, voda na potření.

 

Zelená miska 

Postup:

Na vál prosejeme mouku se sodou, moučkovým cukrem a kakaem a uprostřed uděláme důlek. Vejce rozšleháme s rozpuštěným zchladlým máslem a tekutým medem a směs vlijeme do sypkých surovin na válu. Přidáme koření, vypracujeme měkké těsto, zabalíme je do potravinářské fólie a necháme přes noc v chladnu odpočinout.

Porcelánovou nebo keramickou misku obrátíme dnem vzhůru, potřeme ji rozpuštěným tukem, posypeme moukou a uložíme asi na hodinu do chladničky.

Odpočaté těsto rozválíme na sílu 3-4 mm a vykrojíme kolo podle velikosti vybrané misky. Vykrojené těsto položíme na obrácenou misku, zlehka přitiskneme a ořízneme okraj podle tvaru. Misku s těstem pak na plechu vložíme do trouby vyhřáté na 180°C a pečeme po dobu 10-12 minut. Vyjmeme misku z trouby, horký perník potřeme rozšlehaným vejcem a necháme na misce zchladnout, nejlépe do druhého dne. Potom perník opatrně sundáme a libovolně dokončíme. Vzhledem k tomu, že uvnitř perníkové misky zůstane nalepená mouka, je dobré vnitřek vyložit potahovací hmotou a ozdobit dle fantazie. Ozdoby z potahovací hmoty mírně potřeme vodou a přilepíme na misku.

 

Zelená miska

Zelená miska

Zelená miska

Zelená miska

Zelená miska

Poznámky:

Původně jsem neměla v úmyslu dávat do receptů dekorativní perníčky, proto jsem nenafotila celý postup. Tak až příště.

Ze zbylého těsta vyrobíme konzumní nebo ozdobné perníčky.

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..