Sváteční citronový věnec

Rozpočet: 

Těsto: 6 vajec, 240 g krupicového cukru, špetka soli, 270 g polohrubé mouky, 1-2 lžíce citronové šťávy, 1 mírně navršená lžíce citronové kůry, půl lžičky mleté skořice.

Ostatní: Olej ve spreji na vystříkání a jemná strouhanka na vysypání formy, citronová poleva (3 lžíce citronové šťávy, troška horké vody a moučkový cukr podle potřeby), kousek proslazené kůry z pomela (může být i jiná citrusová kůra) a několik kandovaných třešní na ozdobu.

 

Sváteční citronový věnec 

Postup:

Formu na věnec vystříkáme olejem, vysypeme strouhankou a uložíme do chladničky.

Ručním elektrickým šlehačem nebo v robotu vyšleháme celá vejce se solí a krupicovým cukrem do husté světlé pěny (ručním šlehačem na stupni č. 3 a v robotu na č. 4). Potom za stálého šlehání přiléváme citronovou šťávu. Přepneme na nejnižší stupeň a po troškách zašleháme mouku se skořicí a citronovou kůru. Těsto vylijeme do připravené formy a pečeme při 160°C po dobu 45-50 minut. Po 30 minutách přikryjeme věnec papírem na pečení, aby povrch příliš neztmavnul. Upečený věnec (zkusíme špejlí), necháme chvíli stát ve formě a pak jej překlopíme na kuchyňskou mřížku, aby vychladnul. Mezitím si připravíme hustší hladkou polevu a nastrouháme citrusovou kůru. Zchladlý věnec potřeme polevou, posypeme citrusovou kůrou a ozdobíme třešněmi. Jakmile poleva zaschne, přendáme moučník na velký rovný talíř a nakrájíme.

 

Sváteční citronový věnec

Sváteční citronový věnec

Sváteční citronový věnec

Sváteční citronový věnec

Sváteční citronový věnec

Sváteční citronový věnec

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude nikde zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..